Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak zadbać o sprzęt lawinowy latem, by być gotowym na zimę!

2023-06-27
Jak zadbać o sprzęt lawinowy latem, by być gotowym na zimę!

W letnie upały rzadko myślimy o sprzęcie zimowym, jednak jest to bardzo dobry okres, aby zadbać o Twoje wyposażenie lawinowe.

Oto kilka rzeczy, o których powinieneś pamiętać:

Detektory lawinowe:

1. Po zakończonym sezonie usuń baterie z detektora.

2. Sprawdź, czy detektor nie wymaga przeglądu. Przeglądy najlepiej robić właśnie w lecie, kiedy wiadomo, że sprzęt nie jest potrzebny, a serwis ma wolne moce przerobowe. Przeglądy należy wykonywać:

  • Mammut: co 3 lata - sklepy Mammut lub bezpośrednio Fundacja TOPR
  • Pieps: w 3-cim i 5-tym roku po zakupie, a potem co rok - kontakt bezpośrednio przez konto https://my.pieps.com support@pieps.com
  • Ortovox: w 5-tym roku i potem co 2 lata, w roku podanym na pokrywie baterii lub prezentowanym na wyświetlaczu Diract - zgłoszenie przez konto i rejestrację produktu na stronie ortovox.com

Plecaki lawinowe:

1. Plecaki elektryczne z akumulatorem:
- Przechowując plecak przez okres od jednego dnia do pięciu tygodni, należy wyłączyć plecak ze stanem naładowania 100% (cztery diody niebieskie). - Przechowując plecak przez okres dłuższy niż pięć tygodni, plecak należy wyłączyć i przełączyć w tryb przechowywania ze stanem naładowania 75–90% (trzy niebieskie diody). Wykonujemy to przez przytrzymanie guzika podczas wyłączania ponad 10s, aż na stałe zaświecą zielona i czerwona LED. Dotyczy systemów bez BT. W BT system przechodzi w uśpienie automatycznie max. po 7 dniach.

2. Plecaki na butle:
- system ABS - odłączamy rączkę, wykręcamy butlę
-Alpride, Ortovox AVABAG i Mammut/Snowpulse: butle należy przechowywać osobno, wykręcone. Po odłączeniu butli rączkę należy pociągnąć (odpalić bez butli), aby sprężyna nie była naciągnięta. Dopiero przed użyciem naciągnąć. Dotyczy to w zasadzie wszystkich systemów z iglicą na sprężynę (w Mammut/Snowpulse 3.0 wystarczy odkręcić butlę)

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2023
Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 3183 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-09-21
Profesjonalna, szybka obsługa. Polecam
2023-09-16
Jak każdy zakup w tym sklepie SUPER
Masz pytanie? Kliknij! pixelpixelpixelpixel