Zasady dotyczące zwrotów

ZWROTY, WYMIANY I REKLAMACJE

Tuttu.pl
ul. Kościuszki 8
40-049 Katowice
Dopisek na paczce: „zwrot", „wymiana" lub „reklamacja nr ..."

Dział Obsługi Klienta
od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 16.00
Tel. +48 (32) 778 22 22
e-mail: bok@tuttu.pl

 

Zwroty

W ciągu 30 dni od daty odebrania przesyłki możesz zrezygnować z zakupu bez podawania przyczyny.


W celu dokonania zwrotu otwórz panel swojego konta klikając w nagłówku lub w stopce strony Twoje konto, a następnie z działu "Zwrot towarów" wybierz opcję Dodaj zwrot. Postępuj zgodnie z instrukcjami w kolejnych krokach.

Zwroty

 

 • Jeśli Twojego zamówienia nie ma w aktualnym panelu prosimy o odesłanie towaru lub oddanie do Biura Obsługi Klienta sklepu internetowego wraz z wypełnionym formularzem zwrotu/wymiany towaru.
 • Nie przyjmujemy przesyłek odesłanych do nas za pobraniem. Koszt przesyłki zwracanego towaru do sklepu ponosi klient (wyjątkiem są przesyłki wykonane z zarejestrowanego konta z rozliczeniem na saldo)
 • W celu ułatwienia przesyłki do naszego sklepu klientom, którzy wybrali wysyłkę na własny koszt udostępniamy opcję Wygodnych Zwrotów przez formularz
 • Zwrot pieniędzy za towar, z którego klient zrezygnował, zostanie dokonany na konto wskazane w formularzu niezwłocznie po zaksięgowaniu kwoty na naszym koncie oraz po otrzymaniu przesyłki. W przypadku pobrań lub płatności tradycyjnym przelewem czas przekazania należności na konto może trwać do 14 dni.
 • Przesyłki dostarczone poprzez opcję „odbiór własny w sklepie" można zwracać za pośrednictwem sklepu stacjonarnego, w którym nastąpił odbiór zamówienia wraz z wypełnionym formularzem zwrotu/wymiany towaru. Prosimy o poinformowanie biura obsługi klienta sklepu internetowego bok@tuttu.pl lub telefonicznie : 32 778 22 22.

 

Produkty zakupione w naszych sklepach stacjonarnych TUTTU są objęte odrębnymi przepisami. Zamówienie z odbiorem w sklepie pełni niezobowiązującą formę rezerwacji. Umowa sprzedaży zostaje zawarta w sklepie, a tym samym niektóre produkty mają ograniczoną możliwość zwrotu - zasady zwrotu określają informacje podane w sklepach.

Zwrotom nie podlegają produkty ujęte w ustawie z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta - Art. 38.
Przykładowo: towary docinane na metry (liny, repy, foki..), narty z zamontowanymi wiązaniami.

 

Wymiana

Aby wymienić towar:

 1. Złóż nowe zamówienie z produktem, na który chcesz wymienić posiadany produkt
  (wybierz płatność przelewem, nie musisz dokonywać wpłaty - rozliczymy z salda zwrotu).
 2. Zwróć towar wpisując w uwagach zwrotu nr nowego zamówienia.
 3. Nadpłatę zwrócimy na podane w zwrocie konto. Jeśli istnieje konieczność dopłaty to dokonaj jej na nasze konto podane w zakładce Sposoby płatności i wysyłki podając nr nowego zamówienia.

 

Reklamacje

Towary zakupione w naszym sklepie objęte są rękojmią w okresie 24 miesięcy lub gwarancją producenta (informacje umieszczone przy opisie i/lub przesłane z produktem). Jeśli w otrzymanym towarze zostanie stwierdzona wada, został uszkodzony podczas przesyłki lub nie nadaje się do użytku zgodnie z jego przeznaczeniem należy zgłosić reklamację.

W zakładce Twoje konto otwórz Dział Reklamacji

i przejdź do otwierania nowej reklamacji.

 

Po zarejestrowaniu reklamacji:

 • Dopisz na paczce "Reklamacja NR .... " - podaj nr reklamacji (nie musisz drukować formularza, wystarczy wpisać nr reklamacji)
 • Prześlij paczkę na adres: TUTTU-Reklamacje, Kościuszki 8, 40-049 Katowice
 • Reklamację możesz wysłać używając usługi szybkiezwroty.pl
  Po wejściu na stronę lub w aplikacji wybierz rodzaj paczki i uzupełnij formularz. Jeśli reklamacja została zarejestrowana na stronie, to podaj jej numer w polu opisu.
  Przez usługę szybkiezwroty.pl przyjmujemy tylko reklamacje!

 

Reklamowany towar przesłany do nas powinien być czysty, aby umożliwić sprawne rozpatrzenie reklamacji.

Nie przyjmujemy żadnych przesyłek odesłanych do nas za pobraniem ani na nasz koszt.

W przypadku problemów z zarejestrowaniem reklamacji możesz też wypełnić formularz reklamacji (przykładowy formularz reklamacji>>) i dołączyć go do paczki. Zalecamy jednak rejestrowanie reklamacji przez stronę. Dzięki temu możesz łatwo sprawdzić status reklamacji i otrzymasz powiadomienie o zmianie statusu.

 

Gwarancje

Towary zakupione u nas podlegają 12 miesięcznej gwarancji udzielanej przez producenta danego towaru, chyba że metka na towarze podaje inny okres gwarancji (nie może być krótszy a tylko dłuższy niż 12 miesięcy).
Gwarancji nie podlegają wszelkiego rodzaju przypadkowe lub celowe uszkodzenia mechaniczne (rozdarcia, przecięcia itp.), a także uszkodzenia spowodowane niedbałym i niewłaściwym użytkowaniem, w szczególności używaniem i/lub konserwowaniem niezgodnym z przeznaczeniem lub informacją, którą towar oznaczono.
Reklamowany towar przesłany do nas powinien być czysty, aby umożliwić sprawne rozpatrzenie reklamacji.
Podstawą do przyjęcia reklamacji są dane dotyczące transakcji, zarejestrowane w naszym systemie. Dzięki temu nie jest konieczne dołączanie dowodu zakupu do reklamowanego towaru.
Przesyłka z reklamowanym towarem powinna zawierać wyraźną informację, czy reklamacja dotyczy „GWARANCJI" czy też „RĘKOJMI", dokładny opis reklamacji, wskazanie żądania oraz adres zwrotny z kontaktowym numerem telefonu.

Reklamacja z tytułu gwarancji zostanie rozpatrzona w ciągu 14 dni od daty otrzymania przez nas towaru oraz pisma w sprawie reklamacyjnego.

Udzielenie przez producenta towaru gwarancji na towar konsumpcyjny nie wyłącza, nie ogranicza ani nie zawiesza uprawnień wynikających z tytułu rękojmi.

 

Zwrot pieniędzy

W przypadku rezygnacji z zakupu lub reklamacji gwarantujemy zwrot pieniędzy, który zostanie dokonany bezzwłocznie po sprawdzeniu przesyłki w sposób uzgodniony z kupującym. Najszybszym sposobem zwrotu należności jest przekazanie na konto wskazane na formularzu zwrotu.

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 3562 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-27
Szybko sprawnie i w porządku
2024-05-21
Obsługa jak zawsze niezawodna!
Masz pytanie? Kliknij! pixelpixelpixelpixel