Gdy straszna Ci pogoda, w zamku z duchem się schowaj.

2020-10-29
Gdy straszna Ci pogoda, w zamku z duchem się schowaj.

Gdy straszna Ci pogoda, w zamku z duchem się schowaj.
Czy marzyliście kiedyś o przeżyciu niesamowitej przygody z historią w tle? Jeśli tak, to zobaczcie, co dzisiaj dla Was przygotowaliśmy. To nie lada gratka dla wszystkich tych, którzy lubią się bać.
Spakujcie w plecak najpotrzebniejsze rzeczy. Koniecznie musicie zabrać latarkę, wodę, batonik (gdybyś zgłodniał) i apteczkę (w razie czego). Załóżcie wygodne buty, ciepłą bluzę i lekką czapkę.
Gotowi?

Wyobraźcie sobie, że drzwi same się otwierają, po korytarzu wędruje tajemnicza postać, która głośno się śmieje, a z pokoju obok dochodzą przerażające dźwięki… Jesteście na zamku. Jest środek nocy. Zegar właśnie wybił 24:00. Zaczynamy przygodę…

Pewnie każdy z nas słyszał o położonym w województwie wielkopolskim zamku w Kórniku, ale czy słyszeliście też o Białej Damie? To Teofila Działyńska Szołdarska-Potulicka, która bardzo dużo zrobiła dla tamtejszych mieszkańców, m.in. zniosła pańszczyznę, zbudowała drogi i młyny. Po jej śmierci rozebrano mały, myśliwski zamek znajdujący się nad jeziorem Kórnickim i od tamtego czasu jej dusza nawiedza zamek. Jak głosi legenda, każdej nocy, tuż przed godziną dwunastą Teofila, w swej białej sukni (stąd nazwa Biała Dama), schodzi z portretu i udaje się na spacer po zamkowych komnatach. Na sam koniec udaje się do parku, gdzie czeka na nią jeździec na czarnym koniu i zabiera ją na przejażdżkę. Gdy zapieje pierwszy kogut, dama wraca w ramy swego obrazu, a rycerz znika.

Kolejny zamek na naszej drodze to znajdujący się na Szlaku Orlich Gniazd, w województwie śląskim, zamek w Bobolicach. Tutaj możecie spotkać Szlochającą Damę, ubraną w czarne, żałobne szaty, która błąka się po zamkowych pomieszczeniach, płacząc wniebogłosy. Kim jest tajemnicza postać? To hrabianka, którą przymuszono do ślubu w młodym wieku, z dużo od niej starszym mężczyzną. Urodziła mu trzech synów, ale jak zapewne się domyślacie, nie była szczęśliwa. Lata mijały. Umarł hrabia, a niedługo po nim także dwóch jego synów. Niektórzy podejrzewali, że hrabianka maczała palce w ich śmierci, gdyż chciała odziedziczyć cały spadek, dlatego rodzina postanowiła odebrać jej ostatniego syna. Tego już było za wiele. Bliska szaleństwa z rozpaczy dama, zaczęła mieć zdolności jasnowidzenia i ujrzała, jak tonie jej ostatni syn. Nie wytrzymała tego i umarła z bólu i nieszczęścia. Jej płacz można usłyszeć każdej nocy po dziś dzień.

Ostatni na naszym dzisiejszym szlaku, ale nie ostatni na liście najstraszniejszych zamków, to znajdujący się w województwie pomorskim zamek w Bytowie. Ma on wyjątkowego, nocnego strażnika. Już za chwilę dowiecie się, kim on jest.
W XV wieku zamek ten uchodził za bardzo nowoczesny. Jest jedną z ostatnich budowli wzniesionych przez Krzyżaków. Jego mury jednak, mimo doskonałości, po dzisiejszy dzień skrywają pewną krwawą tajemnicę.
W owych czasach Krzyżacy karali każdy przypadek nieposłuszeństwa. Dla oskarżonych nie było litości. Egzekucje odbywały się pod tzw. Wieżą Straceń, to ona była świadkiem niezliczonych, ludzkich tragedii. Jeden z oprawców, krzyżacki rycerz, do dziś nie może pogodzić się ze zbrodniami, których tam dokonał za życia i dręczą go wyrzuty sumienia. Dlatego możecie spotkać jego ducha wędrującego nocami po zamkowych korytarzach. Zawsze zmierza on w jedno miejsce – pod Wieżę Straceń. Liczy na to, że pewnego dnia będzie mógł w końcu odejść w zaświaty.

https://podroze.onet.pl/polska/gdzie-w-polsce-mozna-spotkac-duchy/f72d3z5

Zamek w Kórniku – http://www.bkpan.poznan.pl/zamek-w-korniku/

Zwiedzanie: od wtorku do niedzieli – 10:00-16:00

Zamek w Bobolicach – http://www.zamekbobolice.pl/


Zwiedzanie: od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 - 16:00, w sobotę i niedzielę w godzinach 10:00 - 18:00.


Zamek w Bytowiehttp://www.hotelwzamku.pl/www.muzeumbytow.pl

 

Pokaż więcej wpisów z Październik 2020

Polecane

Apteczka FIRST AID KIT Promocja

Apteczka FIRST AID KIT

69,99 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 109,99 zł/1szt.-36% Cena katalogowa: 109,99 zł brutto/1szt.-36%
Chipsy z bobu WILD BOBBY 100g

Chipsy z bobu WILD BOBBY 100g

9,99 zł brutto/1szt.
Buty SCRAMBLER LOW MEN Okazja

Buty SCRAMBLER LOW MEN

399,99 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 399,99 zł/1szt.0% Cena katalogowa: 559,99 zł brutto/1szt.-29%
Buty ROCK HUNTER LOW WOMEN Okazja

Buty ROCK HUNTER LOW WOMEN

299,99 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 299,99 zł/1szt.0% Cena katalogowa: 459,99 zł brutto/1szt.-35%
Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 3578 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-04
Profesjonalna i miła obsługa od wielu lat
2024-06-02
Wysyłka błyskawiczna, towar zgodny z opisem. Ponczo zdało egzamin podczas ulewy celująco.
Masz pytanie? Kliknij! pixelpixelpixelpixel