Rab

( ilość produktów: 308 )

Wieloletni znawcy projektowania śpiworów i odzieży, nie tylko puchowej.

Rozglądasz się za kurtką z puchu gęsiego? Chcesz używać jej w górach, ale nie wykluczasz noszenia jej też w mieście? A może szukasz czegoś docieplającego, ale jednak dużo lepiej radzącego sobie z wilgocią i wysiłkiem niż puch naturalny? Modele z puchu syntetycznego powinny przykuć Twoją uwagę. Jeżeli usiłujesz znaleźć wyjątkowo dobrze skrojoną i przy tym nad wyraz elastyczną odzież softshellową w stylu uznanych modeli Rab TORQUE czy BOREALIS? Jeżeli przynajmniej na jedno z powyższych pytań odpowiedź jest twierdząca to wiedz, że istnieją spore szanse, że Ty i Rab przypadniecie sobie do gustu ; )

Firma Rab została założona oficjalnie w 1981 r. przez Raba Carringtona, brytyjskiego wspinacza i alpinistę. Jednak już wcześniej, bo w latach 70. XX wieku, Rab zdobywał pierwsze sznyty, które pozwoliły mu potem założyć własną firmę - brał wtedy udział w wyprawie, której celem było dotarcie do Patagonii. Jednakże w trakcie podróży okazało się, że sprzęt wspinaczkowy z powodu toczących się strajków nie opuścił doków portu w Liverpoolu, i tym samym ekipa pozbawiona szpeju utknęła w Buenos Aires. To wtedy następujące po sobie wydarzenia sprawiły, że Rab uziemiony w oczekiwaniu na odzyskanie sprzętu, w 1973 r. zatrudnił się u swojego znajomego, Hectora Vieyetesa, zająwszy się nauką szycia śpiworów. Można więc powiedzieć, że to przypadek miał wpływ na powstanie firmy Rab.

Historia firmy Rab zaczęła się więc od produkcji śpiworów, których pierwsze egzemplarze Rab szył i sprzedawał własnoręcznie już w 1980 r., na poddaszu własnego domu. Już rok później, wobec coraz większego zainteresowania, otworzył pierwszą fabrykę w Sheffield.
Lata 90. XX w. to początki współpracy z marką Pertex, których rezultatem było stworzenie pionierskiej dla Raba technologii dwuwarstwowej odzieży softshellowej Vapour-rise (wykorzystującej jako warstwę wewnętrzną materiał fleece’owy, w połączeniu z warstwą zewnętrzną z wysoce wiatroszczelnego i oddychającego materiału Pertex Equilibrium), nadal z powodzeniem wykorzystywanej w produkcji. To również okres, w którym powstało kilka kultowych modeli, takich jak Kinder Smock, Peak Smock czy Down Pour Jacket. Rozpoczęto także produkcję puchowych śpiworów ekspedycyjnych.

Kolejna mała rewolucja w historii firmy miała miejsce w 2001 r., kiedy to Rab rozpoczął współpracę z marką Polartec, która trwa nieprzerwanie.

W 2003 r. Rab przeszedł na emeryturę przekazując firmę w ręce Equip Outdoor Technologies Ltd. Kolejne lata to stopniowy rozwój firmy, który przyniósł pojawienie się modeli tak rozpoznawalnych jak kurtka puchowa Rab MICROLIGHT ALPINE JACKET, wykonana z gęsiego impregnowanego puchu. Firmie Rab od lat przyświeca idea tworzenia sprzętu i odzieży tworzonej przez ludzi gór, a wszystko to z wykorzystaniem najnowszych technologii, i z myślą o ,,najbardziej ekstremalnych warunkach na świecie”.

Kolekcja firmy stała się dostępna na polskim rynku od roku 2013 i od tamtego czasu Rab sukcesywnie zdobywa zaufanie wśród kolejnych polskich eksploratorów. Niebanalne wzornictwo, wykorzystanie najlepszych obecnie dostępnych materiałów, ciągłe poszukiwanie nowych rozwiązań, ulepszanie produktów, doświadczenie w produkcji odzieży puchowej, współpraca z ludźmi gór z całego świata – to wszystko buduje obraz solidnej marki wartej zaufania.

Masz pytanie? Kliknij! pixelpixelpixelpixel