EKIPA W AKCJI My w Akcji

TUTTU.pl - sklep turystyczny

Sklep internetowy>> tel.: 32 778 22 22
Katowice>> tel.: 32 778 22 22
Gdańsk>> tel.: 58 341 42 05
Poznań>> tel.: 61 847 54 57
od najkorzystniejszej ceny

EDELRID

Ilość znalezionych towarów: 21

Edelrid to niemiecka marka specjalizująca się w produkcji lin i sprzętu wspinaczkowego z historią sięgającą blisko 160 lat. Kiedy to w 1863 roku Julius Edelmann zajmujący się wspinaczką i handlem oraz Carl Ridder specjalizujący się w maszynach do plecionek, postanowili połączyć siły. Na początku działania firma produkowała plecionki i sznurki.

Połączenie pasji z technicznym zacięciem pozwoliło na osiągnięcie dużego sukcesu i rozpoznawalności. Wynalezienie wielu pionierskich rozwiązań bez których nie wyobrażamy sobie dziś wspinaczki pozwoliło na stałe zapisać się do historii branży wspinaczkowej.

Niektóre z rozwiązań wprowadzonych przez firmę Edelrid:

  • lina rdzeniowa (Kermantel rope);
  • lina dynamiczna pozwalająca na wielokrotne odpadanie;
  • lina pływająca;
  • pierwsza lina zgodną ze wszystkimi standardami (pojedyncza, podwójna i bliźniacza);
  • składany kask wspinaczkowy;
  • szyte ekspresy.

Firma Edelrid to nie tylko sport. Jest ona obecna praktycznie we wszystkich branżach związanych z pracą na wysokości np. wspinaczka przemysłowa czy arborystyka.

Marka ta poza ciągłą innowacyjnością, charakteryzuje się odpowiedzialnością społeczną, deklarując, że każdy centymetr liny, który wyprodukowali jest zgodny ze standardem bluesign.

Jednym zdaniem, nieważne czy zaczynasz, czy zawodowo zajmujesz się szeroko pojętą wspinaczką to jest to producent, którego szukasz.

od najkorzystniejszej ceny

Masz pytanie? Kliknij!

 

pixelpixelpixelpixel