Teva

( ilość produktów: 22 )

Myślisz ,,TEVA” przed oczyma wyobraźni widzisz sandały. Sandały o światowej renomie. Woda, góry, pagórki, miasto, las – znaczy się, że to może Tevy czas!

Historia marki Teva, gdyby wziąć pod uwagę losy jej założyciela, sięga 1982 roku. Jednak za oficjalną datę powstania tej amerykańskiej firmy wywodzącej się z okolic arizońskiego Wielkiego Kanionu Kolorado uważa się rok 1984 (sandały były już produkowane od 1982 roku, ale wtedy nie miały jeszcze nadanej żadnej nazwy handlowej).

Tevę założył geolog i geofizyk Mark Thatcher, pracujący również jako przewodnik spływu rzecznego tratwami. Odnosił wrażenie, że obuwie, którego używa pracując na tratwie nie do końca spełnia jego potrzeby. Wadą klapek, których używali trudniący się tym fachem było to, że mogły one bowiem w każdej chwili zostać po prostu zmyte ze stóp i odpłynąć niesione nurtem rzeki. Z kolei bardziej zabudowane obuwie sportowe w kontakcie z wodą szybko namakało i stawało się przez to nieprzyjemnie ciężkie.

Szukając pomysłu na stworzenie praktyczniejszego obuwia, Thatcher doszedł do wniosku, że w zasadzie… można by chodzić boso, ponieważ stopa po pewnym czasie powinna przecież wytworzyć naturalną ‘podeszwę’ zbudowaną z tkanki bliznowatej. Ten pomysł przetestował sam na sobie biegając po terenie Parku Narodowego Wielkiego Kanionu. Jako że biegaczem był jednym z lepszych w okolicy, wnioski uznał za przesądzające sprawę. Efekty były przeciwne do zamierzonych – Mark połamał palce, porozcinał stopy. To skłoniło go by odejść od pomysłu bosych stóp i pójść w kierunku stworzenia obuwia, które nadal będzie zapewniało stopom maksymalną wentylację, a jednocześnie pozostanie utrzymane w sportowym stylu. Tak powstała koncepcja stworzenia sandałów. Wyewoluowała od tego, co było mu już bardzo dobrze znane (klapek), lecz dotąd dalekie od doskonałości. Do używanych przez przewodników rzecznych klapek dorobił dwa nylonowe paski zapinane na rzep, w sposób taki, żeby obejmowały pięty. Powstało obuwie, które miało dużą przewagę nad swoim pierwowzorem. Sandały nie spadały ze stóp, nie było już obaw o to, że odpłyną wraz z nurtem rzeki.

Z czasem założyciel marki Teva uświadomił sobie, że sandały, mimo iż w środowisku wodnym spełniały swoje funkcje doskonale, to jednak już poza nim brakowało im tej precyzji wykończenia, która dawałaby wygodę także w użytkowaniu ogólnosportowym. Rozpoczął się proces udoskonalania produkcji, który od lat przynosi efekty. W 1988 roku marka Teva opatentowała system konstrukcji pasków zwany Universal Strapping System.

Wśród naszej kolekcji wyróżnić można sandały trekkingowe, o grubszej, amortyzowanej podeszwie (Teva TERRA).

Kolejna podgrupa to modele dedykowane użyciu w środowisku wysokiej wilgotności. Modele te wykonano z tworzywa, paski są wykonane w całości z nylonu, dzięki czemu w kontakcie z wodą szybciej wysychają (Teva HURRICANE). Podeszwa jest nieco grubsza i wysoce przyczepna.
W kolekcji marki Teva można znaleźć również mniej “wyczynowe”, a bardziej ogólnosportowe modele nadające się wyśmienicie także do użytkowania w mieście. Są to np. Teva WINSTED (SOLID), VERRA WOMEN, TIRRA czy VOYA INFINITY.

Masz pytanie? Kliknij! pixelpixelpixelpixel