Gumbies

( ilość produktów: 7 )

Gumbies to producent lifestyle’owych flip-flopów o australijskich korzeniach. Wszystkie modele klapków oparte są na tej samej konstrukcji, wyróżniają się natomiast mnogością oryginalnego wzornictwa. Ich cechą przewodnią jest prostota i funkcjonalność. Mają odzwierciedlać zamiłowanie do wolności i przygody, a ich niebanalny wygląd nie dający się zamknąć w ramy i schematy ma być tego odwzorowaniem...
Wszystko zaczęło się w latach kiedy Australia była jeszcze lądem tajemniczym i nie do końca "ujarzmionym", gdzie miejscowe rytuały były przekazywane z pokolenia na pokolenie, a ludzie przyjeżdżali do niej pragnąc uciec od krępujących ich konwenansów i schematów. Przyjechał także Michal Maurer, założyciel marki Gumbies, wraz z całą rodziną. W wieku 16 lat poznał Aborygeński rytuał przejścia w dorosłość zwany "Walkabout", który wpłynął bardzo na przyszłe przekonania Michala. Opuścił on dom i wyruszył przed siebie mając ze sobą tylko plecak i niewielkie oszczędności. Jego pasja do wymyślania nowych rzeczy sprawiła, że znalazł pracę na targach turystycznych gdzie pewnego razu przeczytał artykuł słynnego szewca o jego ciężkiej, ale zakończonej sukcesem pracy. Tak zaczęła rodzić się idea stworzenia obuwia, które odzwierciedlałoby jego przekonania - prostotę i umiłowanie wolności.
Prototyp klapków wykonany był przy użyciu starych opon samochodowych, ale zdając sobie sprawę, że taka produkcja jest zbyt prymitywna i mało opłacalna postanowił wykorzystać gumę pochodzącą z recyklingu. Klapki GUMBIS mają być wytrzymałe i wygodne, dla podróżników pokonujących wiele kilometrów dziennie, dlatego zwane są też 1000-milowymi. Aby to osiągnąć dla zwiększenia wytrzymałości użyto juty (tkanina o splocie płóciennym), a dzięki dwuwarstwowej podeszwie środkowej z pianki EVA klapki są niesamowicie wygodne. Warstwa górna pokryta jest płótnem dla bardziej naturalnego dotyku na skórze. Oprócz klapków, Gumbies oferują w sprzedaży także drobne akcesoria, ale to flip-flopy podbiły serca turystów na całym świecie. Marka całą sobą nawiązuje do ducha podróży i namawia - "życie jest zbyt krótkie by je sobie komplikować. Więc nie rób tego. Surfuj na fali, wspinaj się po górach i noś Gumbies. Bo każda para flip-flopów jest płótnem, które opowiada pewną historię i niepowtarzalne spojrzenie na świat."

Masz pytanie? Kliknij! pixelpixelpixelpixel