Tecnica

( ilość produktów: 19 )

Włoska marka znana wśród amatorów białego szaleństwa. Korzenie marki sięgają 1930 roku, kiedy to Oreste Zanatt (jej założyciel) rozpoczął produkcję obuwia roboczego. Nieduży warsztat z czasem powiększał się, aż w latach 60-tych samą markę przebranżowiono z myślą o tworzeniu produktów potrzebnych w alpejskiej, zimowej przygodzie co było odpowiedzią na wciąż wzrastający pobyt. I tak od 1960 roku TECNICA rozpoczęła produkcję obuwia noszonego po aktywnym czasie spędzonym na stoku, tak by stopy mogły wypocząć. I w tym miejscu pojawia się flagowy i najbardziej rozpoznawalny na świecie but TECNICI czyli MOON BOOT tzw. but księżycowy, kształtem nawiązujący do oryginalnego obuwia kosmonautów, którzy stanęli na księżycu wraz z misją Apollo.

W latach 70-tych na rynek wkroczyły pierwsze, podwójne buty narciarskie TECNICI. Od tego czasu marka umacniała zarówno swoją pozycję na rynku jak i technologicznie zaskakiwała użytkowników coraz to nowymi technologiami. Tak zostało do dziś. M.in.:

- Tecnica All-Terrain Grip - technologia wykorzystywana w obuwiu marki Tecnica, a dokładniej jest to unikalny wzór bieżnika podeszwy inspirowany oponami enduro MTB;

- Tecnica Downhill Performance - poprawienie stabilność bezpieczeństwo w czasie trudnych zejść po żwirze i drobnych kamieniach;

- Tecnica Fast Transition – genialna amortyzacja podnosząca dynamikę chodzenia;

- Tecnica Anatomical Last - cholewka i wkładka MAGMA są wstępnie ukształtowane na bazie specjalnego anatomicznego kopyta.

Powyższe i wiele innych znajdziecie Państwo zarówno w obuwiu turystycznym jak i skitourowym, które są dostępne w naszej ofercie.

Masz pytanie? Kliknij! pixelpixelpixelpixel