Mugga

( ilość produktów: 3 )

Szukasz środków odstraszających insekty? Wybierasz się w rejony tropikalne? Może po prostu nie masz zamiaru rezygnować z upragnionego wypadu do lasu, na działkę czy nad jezioro z obawy o nalot komarów? Boisz się kleszczy i zarażenia boreliozą, groźną tak w górach czy lasach, jak i podczas miejskich spacerów albo pracy na działce? Wiesz, że kleszcze przenoszą nie tylko boreliozę, ale i pokaźną gamę chorób odkleszczowych takich jak Babeszjoza, Bartonelloza, Anaplazmoza, Erlichioza i inne – przenoszonych zresztą nie tylko przez kleszcze? Twój zawód lub pasja polegają na częstym przebywaniu w terenie? Mugga specjalizuje się w produkcji preparatów, które mają pomóc Ci zabezpieczyć się w takich sytuacjach.

Środki Mugga oparte są na działaniu DEETu czyli N,N-dwuetylo-meta-toluamidu. Posiada on właściwości odstraszające owady. Środek ten pojawił się w powszechnej sprzedaży w 1957 r., wcześniej stosowany był na potrzeby Armii Stanów Zjednoczonych. Od 1987 r. produkty marki Mugga powstają w belgijskiej firmie Jaico RDP NV powstając we współpracy z Instytutem Medycyny Tropikalnej w Antwerpii oraz szwajcarskim Instytutem Zdrowia Publicznego w Szwajcarii.

Seria Mugga CLASSIC to środki o niższej zawartości substancji DEET. Występuje w dwóch wersjach: sprayu o pojemność 75ml (9,5% DEET, nadającego się do użytku dla dorosłych i dzieci od 2 r.ż.) oraz tzw. roll-ona o pojemności 50ml (o stężeniu 20% DEET, dla osób w wieku od 12 r.ż.). Producent podaje, że przewidywany czas zabezpieczenia to około 6 godzin dla wersji słabszej i 7 godzin dla mocniejszej. Pamiętać jednak należy, że są to dane szacunkowe. Skuteczność zależy od wielu czynników, m.in. wilgotności powietrza, temperatury, potliwości.

Seria Mugga STRONG to najsilniejszy preparat w ofercie. Zawiera N,N-dietylo-3-metyolbenza-mide- 500g/L (o 50% stężeniu DEET). Występuje w dwóch wersjach: sprayu o pojemność 75ml oraz tzw. roll-ona o pojemności 50ml. Jest to produkt skierowany do osób, które szukają bardzo skutecznej ochrony. Producent zastrzega, że środek przeznaczony jest dla osób od 18 r.ż. Przewidywane czas ochrony to między 9-12 godzin (dane szacunkowe).

Mugga balsam kojący o pojemności 50ml. Pomaga ukoić ból oraz swędzenie skóry spowodowane ukąszeniami owadów oraz parzącym działaniem niektórych roślin. Może służyć również jako środek kojący po ukąszeniu meduz.

Uwaga!!!
W przypadku niemowląt, małych dzieci i kobiet w ciąży - stosuj się do zalecanych środków ostrożności. Podane czasy działania w godzinach to dane szacunkowe, podane według informacji ze strony producenta. Proszę mieć na uwadze, że ostateczny czas skutecznego działania zależy od co najmniej kilku czynników takich jak: temperatura, wilgotność, nasza indywidualna potliwość itp. Pamiętaj, że każdy wyjazd w dalsze rejony, a zwłaszcza rejony tropikalne, powinno się skonsultować ze specjalistą medycyny podróży / chorób tropikalnych.

Masz pytanie? Kliknij! pixelpixelpixelpixel