Pieps

( ilość produktów: 7 )

PIEPS to austriacka firma, która już od 1972 roku zajmuje się nieustannym rozwojem produktów z szeroko rozumianego bezpieczeństwa lawinowego. To ona w znacznej mierze stała za wprowadzeniem do powszechnego użytkowania detektorów lawinowych, które zrewolucjonizowały sposób poszukiwania osób zasypanych. 

PREMIUM ALPINE PERFORMANCE to podstawowa wizja marki Pieps, a tym co najbardziej sobie cenią, to BEZWARUNKOWA NIEZAWODNOŚĆ – bo w nagłych wypadkach liczy się tylko to.

Aby sprostać wysokim standardom, podczas opracowywania produktów PIEPS współpracuje z profesjonalnymi przewodnikami górskimi, zespołami ratownictwa górskiego, instruktorami i naukowcami. Ta wiedza i ponad 45-letnie doświadczenie w projektowaniu i produkcji radiostacji lawinowych są gwarancją jakości ich produktów. Bogate zaplecze techniczne pozwala na bieżąco testować nowe rozwiązania i przełamywać kolejne bariery technologiczne. Obecnie siedziba firmy PIEPS znajduje się w miejscowości Lebring w Austrii i choć nie jest międzynarodową korporacją, a liczba pracowników nie przekracza 50 osób, to jednak stała się jednym z wiodących producentów sprzętu lawinowego na świecie. Każdy, kto aktywnie uprawia turystykę zimową w rejonach zagrożonych zejściem lawiny, powinien zadbać o to, by wyposażyć się w kompletny lawinowy zestaw, w skład którego wchodzą detektor lawinowy, sonda oraz łopata śnieżna. Każdy element tego zestawu znacznie zwiększa szanse na powodzenie akcji ratunkowej w sytuacji zasypania przez lawinę. Obecny wybór modeli detektorów lawinowych, łopat, sond oraz plecaków Pieps jest tak szeroki, że każdy znajdzie optymalny zestaw dla siebie.

Detektory lawinowe Pieps
Marka PIEPS oferuje szeroki zakres detektorów lawinowych, których technologia jest stale udoskonalana. Każdy detektor musi przejść specjalistyczne testy jakości, które uwzględniają np. upadek 6 razy z 1. metra, 10 godzin w 45°C, 10 godzin w -20°C, godzinę na głębokości 15 cm oraz 80 godzin w bezpośrednim świetle słonecznym. Detektory PIEPS posiadają kołowy zasięg odbioru na 60 metrów, a żywotność baterii to minimum 600 godzin w trybie „SEND-mode”. Specjalistyczna technologia czujników pozwala na automatyczne przełączanie się z trybu wysyłania sygnału na tryb wyszukiwania. Dodatkowa funkcja wibracji przy początkowym wykryciu sygnału pozwala ratownikom skupić się wzrokowym przeszukiwaniu powierzchni podczas poszukiwania sygnału. Poprzez aplikację PIEPS-APP i Bluetooth możliwe jest bezprzewodowe zarządzanie urządzeniami.

Sondy i łopaty lawinowe
W ofercie znajdziemy profesjonalne sondy elektroniczne z akustycznym i wizualnym wskaźnikiem trafienia, który przyspiesza ratowanie osoby zasypanej lawiną śnieżną. Dodatkową funkcją jest możliwość bezprzewodowego zarządzania urządzeniem przez Bluetooth i aplikację PIEPS-APP. Sondy dostępne są w różnych wariantach długościowych, a każda z nich posiada skalę centymetrową do odczytu głębokości zakopania oraz pomiar dla profili śniegu. Sondy posiadają system szybkiego zamykania „QUICK-CLOSING-LATCH” niezbędny dla blokowania i skutecznego montażu sondy, a także specjalny system „Kevlar Cable Pull System” do wyciągania linki.
Łopaty PIEPS charakteryzuje lekkość i optymalna stabilność, co sprawia, że są one skutecznym narzędziem do ratowania osób przykrytych lawiną śnieżną. Dostępne są w dwóch wariantach uchwytów – typu C, który umożliwia łatwą obsługę, nawet w najgrubszych rękawicach oraz typu T z owalnym profilem zapobiegającym skręcaniu podczas odgarniania śniegu. Powłoka antypoślizgowa, którą pokryta jest rękojeść pozwala zachować przyczepność. Zawarty w łopatach „Quick Lock System” łączy rękojeść i ostrze bez naciskania przycisków, dzięki czemu pozwala na szybkie zablokowanie łopaty.

Plecaki z technologią JetForce
To przełomowa technologia lawinowa, opracowana przy współpracy Black Diamond i Pieps. JetForce to alternatywa dla poduszek lawinowych napełnianych sprzężonym powietrzem, bądź argonem z butli zainstalowanej w plecaku. Inżynierowie do wypełnienia balonów zastosowali technikę, która wykorzystuje powietrze z otoczenia. Innowacyjne rozwiązanie JetForce pozwala na wielokrotne użycie plecaka w warunkach górskich, bez potrzeby ładowania butli. Obecnie zamiast butli z gazem w plecaku znajduje się wysokowydajna turbina zasilana litowo-polimerowym akumulatorem, który pozwala napełnić balon o pojemności 200 litrów w 3,5 sekundy. Co istotne: silnik następnie systematycznie dopompowuje powietrze do balonu (potrafi m.in. skompensować ubytek objętości wywołany rozdarciem o długości do 18 cm). Dopiero po trzech minutach – a więc wtedy, kiedy wedle doświadczenia zagrożenie zasypaniem mija – balon automatycznie się opróżnia. Zasypany zyskuje dzięki temu dodatkową powierzchnię wypełnioną powietrzem. Kiedy natomiast wydostanie się spod śniegu (najczęściej dzięki pomocy współtowarzyszy wyprawy), balon można szybko spakować, przez co staje się gotowy do następnego użycia podczas dalszej jazdy. Technologia JetForce, która wbudowana jest w plecaki lawinowe jest ładowalna (wskaźniki LED na bieżąco pokazują status systemu), komfortowa w podróży i niezwykle trwała (jednokrotne ładowanie baterii pozwala na przynajmniej czterokrotne odpalenie balonu).

Masz pytanie? Kliknij! pixelpixelpixelpixel