Milo

( ilość produktów: 54 )

Założona w 1993 r. w Dąbrowie Górniczej, firma zajmująca się produkcją odzieży turystyczno-wspinaczkowej oraz sprzętu turystycznego. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek polskiego pochodzenia w tej branży.

Milo z uwagi na utrzymującą się wysoką jakość oferowanych produktów, w połączeniu z dużą przystępnością cenową oraz stopniowo rozszerzaną gamą modeli i ich wersji kolorystycznych, cieszy się rosnącym zainteresowaniem klientów. Oprócz obecności na polskim rynku firma stara się też aktywnie rozszerzać grono potencjalnych odbiorców i sukcesywnie pozyskiwać klientów również na rynku zagranicznym.

Wśród asortymentu firmy Milo znajduje się przede wszystkim odzież turystyczna oraz wspinaczkowa (spodnie, kurtki, bluzy, koszulki), a uzupełnienie kolekcji stanowią plecaki i akcesoria (czapki, rękawiczki, skarpetki, stuptuty, nerki, pokrowce, apteczki, maty czy płachta biwakowa).

W naszej ofercie produktów Milo znajdziesz to, co cieszy się szczególnym powodzeniem wśród turystów, wspinaczy i miłośników przebywania na świeżym powietrzu. Są to przede wszystkim różne modele spodni wykonane z materiału nazwanego Extendo, które od wielu lat stanowią podstawę kolekcji firmy Milo, i które stały się na przestrzeni tych lat modelami już poniekąd kultowymi.

Największym zainteresowaniem cieszą się modele BRENTA, VINO oraz TACUL. Wykonano je z podstawowej wersji materiału Extendo – według producenta świetnie nadającej się do użycia wiosną i jesienią. Jednakże, według nie tylko naszego doświadczenia, w praktyce często doskonale radzącej sobie przez cały rok. Chcąc ubrać takie spodnie zimą lub w okresach niższych temperatur (pamiętaj, że zima to szerokie pojęcie) często wystarczy założyć pod spód bieliznę termoaktywną lub termiczną, i taki zestaw powinien zdać egzamin w większości sytuacji.

Niewątpliwą zaletą w/w modeli jest również dość nienachalny sposób zaprojektowania, dzięki czemu osoby lubiące poczuć wygodę odzieży turystycznej nie tylko podczas wojaży, ale i w trakcie czynności dnia codziennego – tak, te spodnie możesz wykorzystać też na co dzień! ;)

Całą rodzina materiałów Extendo charakteryzuje się dużą rozciągliwością, wygodą, a co ważne bardzo dobrze radzi sobie z wilgocią i wiatrem. Spodnie Milo są również bardzo wytrzymałe pod względem mechanicznym, co stanowi jedną z największych zalet tego typu odzieży.  Te cechy sprawiają, że kolekcja spodni Milo z roku na rok cieszy się coraz większym ‘wzięciem’ i uznaniem w oczach klientów.

Jeśli priorytetem staje się ochrona przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, czyli wodą i wiatrem, ale również śniegiem, wtedy warto zerknąć na produkty oparte na membranie Aquatex 2 (parametr wodoodporności to 10000mm/H2O; oddychalność: 10000g/m2). Spodnie i kurtki wyposażone są w odpinane szelki i fartuchy przeciwśnieżne. 

Przed wiatrem ochronią Cię produkty softshellowe, które również wykonano z niekrępujących ruchów materiałów i w designerskich kolorach.

Ponadto wśród oferowanych przez nas akcesoriach Milo znajdziesz np.: średniej grubości skarpetki o dużym udziale procentowym włókien wełnianych. Oprócz tego przydatne podczas wędrówki w deszczu, śniegu, błocie czy wilgotnych trawach stuptuty z odpornej na rozdarcia Midory 600D/1000D.

Masz pytanie? Kliknij! pixelpixelpixelpixel