Black Diamond

( ilość produktów: 359 )

Kiedy w 1957 r. młody pasjonat wspinaczki Yvon Chouinard zaczynał sprzedawać własnoręcznie wykute haki, nie mógł przewidzieć, że pół wieku później rozpoczęta przez niego działalność zaprowadzi Black Diamond (tak od 1981 r. nazywa się przedsiębiorstwo wydzielone z innej znanej firmy Patogonia) na szczyt listy producentów sprzętu wspinaczkowego w USA. 

Znana z bezkompromisowej jakości i wprowadzania wielu nowatorskich rozwiązań marka to obecnie nie tylko najwyżej klasy „szpej” – ekspresy, przyrząd asekuracyjny, lina, karabinek czy zestaw kości Black Diamond. Szanowane przez każdego łojanta, projektowane przez najlepszych i testowane w warunkach daleko odbiegających od komfortowych. Stanowią sprawdzony wybór w przykuwającym oko wydaniu.

Black Diamond to także cieszące się uznaniem czołówki jak, np. podstawowa czołówka ASTRO czy ION, dostosowane do rekreacyjnego użytku. Bardziej zaawansowana STORM z wodoszczelną konstrukcją czy profesjonalna SPRINTER HEADLAMP gotowa sprostać wszystkim ekstremalnym wyzwaniom, którym ją poddasz.

Dodatkowo w ostatnich latach Black Diamond poszerzył swoją ofertę o sprzęt skitur i freeride. Łopata lawinowa, kije trekkingowe, kije skiturowe, sonda lawinowa czyli zestaw lawinowy dla każdego spragnionego wrażeń i puchu. Oczywiście nie może zabraknąć też podstawowych gadżetów takich jak foki, foki na metry i elementy mocujące do fok.

Black Diamond to nie tylko sprzęt i akcesoria ale też sprawdzona odzież outdoorowa. Ciepłe kurtki puchowe, wiatroszczelne i wodoodporne membrany, to wszystko znajdziesz w naszym dziale Black Diamond.

Masz pytanie? Kliknij! pixelpixelpixelpixel