Scarpa

( ilość produktów: 72 )

Czołowy producent obuwia górskiego, turystycznego i wspinaczkowego. Scarpa to dla wielu synonim mistrzowskiego poziomu rzemiosła osiągniętego poprzez tradycję wielu lat praktyki w ręcznej produkcji obuwia. Jako pierwsi zastosowali kilka innowacji w produkcji butów, np. byli pionierami użycia membrany Gore Tex w obuwiu.

Firma wywodzi się z regionu Asolo / Montebelluna, włoskiego zagłębia manufaktur obuwniczych. Nazwa Scarpa stanowi akronim, jego rozwinięcie brzmi Calzaturieri Asolani Riuniti Pedemontana Anonima (Association of Footwear Manufacturers from the mountain area of Asolo). Po polsku, w wolnym tłumaczeniu, Stowarzyszenie Wytwórców Obuwia z regionu Asolo.

W 1938 roku firmę Scarpa założył biznesmen Rupert Edward Cecil Lee Guinness. Jej dalsza historia związana jest już z rodziną Parisotto. W 1940 roku mający wtedy zaledwie 11 lat Luigi Parisotto, zgodnie z lokalną tradycją, podejmuje naukę fachu w Scarpie, by w 1942 zostać jej pełnoprawnym pracownikiem. W międzyczasie, wraz z dwoma braćmi, Luigim i Franceskiem, zakładają własną firmę San Giorgio. Ostatecznie, w 1956 bracia decydują się wykupić Scarpę i zostają jej nowymi właścicielami, a kolejne pokolenia familii Parisotto prowadzą firmę aż do dzisiaj.

Milowym krokiem w historii rozwoju Scarpy jest rok 1965. Firma, jako pierwsza z regionu, zaczyna wtedy eksport na rynek amerykański, co przyniesie jej duży wzrost popularności i wymusi zwiększenie produkcji. Kolejne lata stanowić będą stopniowy wzrost sprzedaży i doprowadzą do międzynarodowego rozwoju firmy, z przeważającym zbytem na rynkach zagranicznych.

Prezentowana przez nas oferta Scarpy obejmuje zróżnicowany wachlarz modeli: od obuwia wspinaczkowego, wysokogórskiego, po szeroko rozumianą kolekcję turystyczną, wśród której wyróżnić można modele tzw. hikingowe (np. MOJITO HIKE GORE TEX, ZG TREK GORE TEX), podejściowe (ZODIAC), miejsko-podejściowe (MOJITO), miejsko-turystyczne (HIGHBALL, STRATOS GORE TEX) i tzw. trekkingowe, aż po wysoce specjalistyczne modele przeznaczone do skitouringu.

Masz pytanie? Kliknij! pixelpixelpixelpixel