Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kwark

( ilość produktów: 3 )

Polska firma założona w 1995 r. przez Katarzynę i Bogusława Nizinkiewiczów, mająca siedzibę w Załomiu pod Szczecinem.

Kwark specjalizuje się w produkcji odzieży sportowej mającej szerokie spektrum zastosowań. Oferta firmy skierowana jest do osób, które od posiadanego sprzętu oczekują wysokiej funkcjonalności oraz ponadprzeciętnej trwałości, a ponadto chcą otrzymać produkt nie tylko zaprojektowany, ale i wyprodukowany w Polsce, w oparciu o lata doświadczeń właścicieli firmy – Bogusław to zapalony kajakarz górski o wieloletnim stażu, a Katarzyna od lat uprawia wędrówki wielodniowe w przeróżnych, często mało uczęszczanych, zakątkach świata. Efektem ich pasji jest tworzenie odzieży, która sprawdza się w wymagających warunkach.

Właściciele firmy sami, ale również z pomocą testerów-praktyków, wręcz autorytetów w danej dziedzinie, najpierw miesiącami testują wybrane, obiecujące nowe dzianiny / materiały, poddając je intensywnemu użyciu w warunkach rzeczywistych. Dopiero po takich testach terenowych, które dają możliwość wyłapania najmniejszych wad, ale i wychwycenia bezsprzecznych zalet danej dzianiny, nowości wchodzą do oficjalnej produkcji – co daje pewność, że końcowy produkt, który widzisz w ofercie sklepu sprawdził się w różnych warunkach i będzie Ci służył latami. Turysta, biegacz, kajakarz, wioślarz, nurek, rowerzysta, narciarz, polarnik, a może po prostu zwykły człowiek będący miłośnikiem praktycznej, dobrze skrojonej, dopasowanej do ruchów ciała odzieży? - Kimkolwiek z nich jesteś, wśród produktów firmy Kwark znajdziesz coś dopasowanego do Twojego typu aktywności.

Kwark słynie przede wszystkim z produkcji bluz i legginsów wykonanych z dzianiny Polartec Power Stretch Pro (patrz Bluza-golf z zamkiem POWER STRETCH, Legginsy-getry POWER STRETCH), które mogą być wykorzystywane zarówno jako pierwsza warstwa, również ta samodzielna, zakładana bezpośrednio na ciało, jak i kolejna – wtedy najczęściej druga - warstwa ubioru. Odzież ta cechuje się bardzo dużą elastycznością rozciągając się w 4 kierunkach, co ma niebagatelny wpływ na poczucie wygody i swobody ruchów. Jednak kluczową cechą dzianiny jest zapewnianie nam suchości i ciepłoty nawet po jej zmoczeniu bądź przemoczeniu. To właśnie te właściwości powodują jej niesłabnącą popularność i uznanie wśród wielu podróżników, a swą renomą przyciągają kolejnych zainteresowanych. Właściwości dzianiny, poprzez jej dwuwarstwową konstrukcję, zapewniają ponadto bardzo dobrą oddychalność, wyjątkowe odprowadzanie wilgoci oraz wysoki tzw. komfort termiczny: odzież ta od wewnątrz wykończona jest miękkim, przyjemnym dla ciała meszkiem ułatwiającym transport wilgoci na zewnątrz; natomiast warstwa zewnętrzna jest gładka – powleczenie nylonem podnosi jej wytrzymałość mechaniczną. Dzięki takiej konstrukcji wilgoć, która jest odprowadzana z wewnątrz, rozprzestrzenia się już na tej zewnętrznej stronie po dużo większej powierzchni. Skutkuje to znacznie szybszym czasem schnięcia oraz utrzymaniem odczucia komfortu. Dzięki takim właściwościom dzianiny, pomimo spocenia czy nawet jej przemoczenia, nadal będziesz czuł się w niej komfortowo unikając tym samym wyziębienia. Te zalety doceniają nie tylko wytrawni turyści, ale także grotołazi, nurkowie czy kajakarze.

Warto pamiętać, że tylko dobrze dopasowana odzież z dzianiny Polartec Power Stretch Pro spełnia swoje funkcje w najwyższym stopniu. Zbyt luźna spowoduje, że nie wykorzysta się w pełni jej właściwości. Natomiast zbyt opięta, pomimo swojej elastyczności, będzie powodowała dyskomfort. Pamiętaj więc o jej przymierzeniu!

Kwark produkuje również: odzież wykonaną z innych rodzajów dzianiny Polartec, czapki (wyróżnia się model Baran wykonany z Polartec Wind Pro – bardzo dobrze radzi sobie z wiatrem), odzież wełnianą o różnych gramaturach (120, 200 oraz od niedawna krótka seria 240 g/m2), odzież lnianą, jak również tę wysokospecjalistyczną, przeznaczoną do uprawiania sportów wodnych, wykonaną z Aquashell (alternatywnego dla neoprenu trójwarstwowego laminatu pochodzącego z rodziny Polartec Windbloc).

W strojach Kwarka występowała m.in. Reprezentacja Narodowa Wioślarzy, a wielu sportowców trenuje w nich na co dzień.

pixelpixelpixelpixel