Jack Wolfskin

( ilość produktów: 675 )

Jack Wolfskin to producent odzieży i sprzętu outdoorowego rozpoznawanego na całym świecie. Założycielem firmy jest Ulrich Dausien, który rozpoczynał swoją działalność od prowadzenia własnego sklepu z odzieżą i sprzętem outdoorowym „SINE”. Nazwę zaczerpnął od swojego pseudonimu, który nabył będąc skautem. W 1981 stworzył swoją pierwszą markę HOBBYT. W tym samym roku odbył podróż na Alaskę gdzie został zraniony przez niedźwiedzia i do dziś nosi bliznę nad lewym okiem po tym wydarzeniu. Stało się to inspiracją do poszukiwania nowej nazwy i logo dla firmy. Na początku miała nią być łapa niedźwiedzia, która została później przekształcona w łapę wilka i w takiej formie funkcjonuje do dziś będąc rozpoznawalnym znakiem niemal w każdym zakątku świata.

Dzięki szerokiej ofercie produktów Jack Wolfskin, w naszym sklepie zaopatrzysz się zarówno na lekki trekking, wyprawę wysokogórską, wyjazd na narty czy na spędzenie wakacji w kamperze czy pod namiotem. Zgodnie z mottem marki byś na zewnątrz mógł poczuć się jak w domu – AT HOME OUTDORS.

Jeżeli szukasz ubrań codziennego użytku lub wybierasz się w wakacyjną podróż, to powinieneś zwrócić uwagę na kolekcję z ochroną UV czyli ochroną przed promieniowaniem ultrafioletowym. Ubrania te są nie tylko lekkie, ale i szybkoschnące, a dodatkowo nie wymagają prasowania co ma szczególnie znaczenie w czasie przemieszczania się po różnych zakątkach świata. Ponadto znajdziesz u nas płaszcze, kurtki i kamizelki z wodoszczelną membraną i puchowym wypełnieniem.

Nasza oferta produktów Jack Wolfskin to nie tylko odzież. To także plecaki zaprojektowane z myślą o komforcie i wytrzymałości sprawdzone przez wymagających testerów, nie znających litości. To wszelkiego rodzaju gadżety takie jak ręczniki, saszetki, termosy, bidony i paski do spodni. To niezawodne namioty – zarówno małe i jak i przestronne, rodzinne. Plecaki, które świetnie sprawdzają się na co dzień, jak i w podróży. Świetnym przykładem jest seria plecaków Moab Jam, a jeśli potrzebujesz czegoś większego niezastąpionym wyborem będą plecaki Orbit czy Denali.

Jack Wolfskin to także buty na każdą okazję. Zarówno te, które mają sprawdzić się w warunkach miejskich (buty niskie, sandały) jak i takie, które to sprostają najtrudniejszym warunkom atmosferycznym (buty z podeszwą pod raki półautomatyczne) tworzone we współpracy z przewodnikami górskimi szkółki alpejskiej Alpinschule Innsbruck.

Jeżeli szukasz czegoś innego z pewnością twoją uwagę przykuje bogaty wybór akcesoriów. Zaskakują one swoją pomysłowością i wielofunkcyjnością. Podręczna saszetka hokus pokus, pasek z ukrytą kieszonką, praktyczny duffle bag, podkreślają znaczenie motto marki „na zewnątrz jak w domu”.

TECHNOLOGIE

Jack Wolfskin, w celu zapewnienia ochrony przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi w swoich produktach stosuję wysokiej jakości technologie.

  • Membrana TEXAPORE.

Tkaniny TEXAPORE składają się z materiału zewnętrznego o właściwościach nienasiąkania wodą oraz z naniesionej po stronie wewnętrznej nieprzemakalnej membrany lub powłoki. W zależności od rodzaju konstrukcji (materiały 2-warstwowe np. JWP SHELL MEN, 2,5-warstwowe np. COLOURBURST JACKET MEN lub 3-warstwowe np. THE HUMBOLDT JACKET) materiał uzupełniony jest wewnątrz o miękki materiał wewnętrzny lub podszewkę. Wszystkie materiały TEXAPORE są nieprzemakalne, wiatroszczelne i oddychające.

Technologie „Texapore” i „Texapore O2+” w zmienionej formie znajdują zastosowanie w obuwiu. 

  • STORMLOCK

Stormlock to grupa materiałów chroniąca przed wiatrem. To wyjątkowo gęsta tkana tkanina, która najczęściej występuje w połączeniu z elastycznymi materiałami softshellowymi i/lub membranowymi. Stanowi swego rodzaje uzupełnienie materiałów technicznych. STORMLOCK można znaleźć także w czapkach - zarówno zimowych jak i letnich.

  • Ocieplina MICROGUARD

Jest to wypełnienie z włókien syntetycznych, które szczególnie dobrze sprawdza się w bardzo lekkiej, wytrzymałej odzieży o bardzo małych wymiarach po złożeniu oraz w śpiworach. Nieregularne warstwy licznych włókien poliestrowych tworzą swego rodzaju włókninę. Włóknina ta w przeciwieństwie do puchu lub luźnego wypełnienia z włókien syntetycznych nie wymaga wielokrotnego pikowania. Spiralne włókna o wysokiej sprężystości zostały zmieszane z mikrowłóknami, które mają wyjątkowo dobre właściwości magazynowania ciepła.

MICROGUARD SILVER to dodatkowa cienka i oddychająca włóknina z metalizowanymi włóknami po stronie ciała. Włókna te odbijają ciepło wytwarzane przez ciało użytkownika i zwiększają współczynnik zatrzymywania ciepła o ok. 20%.

MICROGUARD MAXLOFT to wyjątkowo puszyste wypełnienie, które dzięki zastosowaniu włókien rurkowych gromadzi jeszcze więcej ocieplającego powietrza, a charakteryzujący je stosunek właściwości zatrzymywania ciepła do wagi jest prawie taki, jak w przypadku puchu.

  • Puch HIGH QUALITY DOWN

Puch jest niedościgniony w kwestiach stosunku właściwości zatrzymywania ciepła do wagi. Żaden inny materiał nie jest tak ciepły, a jednocześnie tak lekki i ma tak niewielkie wymiary po złożeniu. Marka stosuje mieszanki w stosunku puchu do pierza 80/20 - 550 cuin oraz 90/10 z 700-800 cuin.
Firma JACK WOLFSKIN stosuje wyłącznie puch gęsi oraz kaczy z hodowli posiadających certyfikat RDS (Responsible Down Standard). Regularne, niezależne kontrole są gwarancją tego, że puch wyprodukowany został w odpowiedzialny sposób w ramach hodowli właściwej dla danego gatunku i nie jest on pozyskiwany ze skubania żywego ptactwa.

Masz pytanie? Kliknij! pixelpixelpixelpixel